Labinot Tahiri i del në mbrojtje Vetëvendosjes për protestën e fundit në shesh

Shpërndaje

Këngëtari, Labinot Tahiri ka reaguar me një postim në Facebook për akuzat në drejtim të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tri ditë më parë shtoi se rastet me Covid-19-të do të shtohen për shkak të protestës, shkruan ALBAZONE MEDIA.

Lidhur me këtë deklaratë, ka reaguar Labi.

‘Më besoni, është e padrejtë tê thuani se nga Protesta e VV-së kanë dalur këto raste me Covid 19!!

As pak e besueshme sepse covid 19 ishte qe 3 muaj dhe nuk kishte protesta të VV-së.

E dyta, po i shoh disa analista të mjekesise duke më ofenduar por ju them që më se paku unë dhe organizimet e mia leshojnë viruse thuajse fare, sepse çdo rast që marr në dor edhe kur shteti nuk guxon te garanton për shërimin e tyre ne ja dalim.

Mosni mosni kështu mos i bani edhe ata që e duan vendin e qyttarët e femijët e huaj te dalin jasht vendit se pak na vyen me na deshpru.

Për virus besoj kur te me kap dhe mua dhe në rastë se organizon protesta VV-ja do të dal aty me ta dhe të shofim çfarë lloj Virusi kemi në Kosovë.

Fare mos i leshoni dasmat se ju çdo gjë e beni politike dhe çdo gjë mundoheni ta shuani por nuk e keni mundesinë.

Të gjallë jemi

Labinot Tahiri-Ferizaj Kosovë e Shqipërisë’.