LAJMI I FUNDIT: Avdullah Hoti nuk shkon në Washington, thonë burime nga LDK!

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk do të shkojë në Washington më 27 qershor, ku pritej të takohej me delegacionin serb për rifillimin e dialogut mes dy shteteve fqinje.

Kështu kanë bërë të ditur burime brenda LDK-së për GazetaBlic.

“Isa Mustafa konsideron se nuk duhet të shkohet në Washington, dhe me gjasë Avdullah Hoti nuk do të shkoj”, tha ky burim i Gazeta Blic.

GazetaBlic ka provuar të marrë një qëndrim zyrtar nga LDK-ja, por kontakti me ta ka qenë i pamundur.Ndërsa, Grenell ka theksuar se ai po bën përpjekje për takim ndërmjet Vuçiqit e Hotit.