Kryeministri Zaev për vizitë në Turqi

Shpërndaje

Këtë pasdite, Kryeministri Zaev Zoran zbarkoi në Republikën e Turqisë, me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan.

Kryeministri Zaev dhe Ministri i Shëndetësisë Filipçe u mirëpritën nga Zëvendës Guvernatori i Stambollit Zekeriya Guney.

Në vazhdim të vizitës, Kryeministri Zaev do të ketë një darkë pune me Presidentin Erdogan./albazone media/