Ziadin Sela nga Tetova: Jepni mesazhin që shqiptarët kanë qenë ktu dhe do të vazhdojnë të jenë!

Shpërndaje

Aleanca për Shqiptarët, Lëvizja BESA dhe shtabi zgjedhor i Blerim Rekës sot përmbyllën fushatën Presdenciale në Tetovë. Ziadin Sela nga ky qytet dha mesazhe të forta të drejtuara ndaj tetovarëve dhe shqiptarëve.

‘Erdhëm tek shqiptarët në Tetovë ta pleqenojmë këtë muhabet. Të dashur dhe vllezër sna vjen mirë kur na quajnë shërbëtorë dhe hyzmyqar. Aspak sna vjen mirë kur ju thuan qëndroni sa ma larg aq ma mirë. Të nderuar edhe ju antarë të BDI-së dhe PDSH-së ajdeni dhe me 21 Prill votoni numrin 1. Ajdeni dhe rreshtohuni pas Profesorit, sepse vota ndaj Profesor Rekës është respekt ndaj gjithë shqiptarëve’ – deklaroi Ziadin Sela.

Gjithashtu Lideri i Aleancës për Shqiptarët dha mesazh të fuqishëm: ‘ Dilni më 21 Prill dhe tregoni rezistenc, që të drejtat e shqiptarëve ende nuk janë realizuar. Jepni mesazhin që shqiptarët kanë qenë ktu dhe do vazhdojnë të jenë ktu.