Labinot Tahiri braktis AKR-në (Video)

Shpërndaje

Mandatin e tij në Kuvend po e shfrytëzon si i pavarur Labinot Tahiri. Aktualisht ai po thotë se është i afërt me AAK-në në pushtet dhe Vetëvendosjen në opozitë.

Ndërkaq, tek AKR-ja e Behgjet Pacollit kthehet nëse presidenti merret me disa militantë të partisë.

Por, Sekretari i AKR-së Vesel Makolli, pas një diskutimi edhe me Behgjet Pacollin, i ka thënë Klan Kosovës me telefon se nuk kanë asnjë njoftim zyrtar për veprimin e Labinot Tahirit.

Kronikë e zgjeruar nga Enis Reçica.