LSDM zgjodhi 5 nënkryetarët, Muki rikthehet sërish

Shpërndaje

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) mbrëmjen e së enjtes ka zgjedhur pesë nënkryetarët e saj.

Këshilli qendror votoi për nënkryetarë: Mila Carovska – ministre aktuale e Punës dhe Politikave Sociale, Kosta Petrov, Oliver Spasovski – ministri i brendshëm, Muhamet Zekiri – deputet
Damjan Mancevskin – ministrin aktual të shoqërisë informatike dhe administratës. Emra të rinj në krye të kësaj partie janë Carovska, e cila vjen nga shoqëria civile si dhe Kosta Petrov, një kuadër i shkuar jashtë vendit dhe i dëshmuar në jetën profesionale në sferën e menaxhmentit dhe marketingut.