E çuditshme, tifozët mbesin të tronditur derisa Fury lëpiu gja.kun e Wilderit gjatë meçit (Video)

Shpërndaje

Tyson Fury ka treguar njërën prej paraqitjeve të tij më të mira në karrierë për t’i dhënë fund sundimit pesë-vjeçar të Deontay Wilderit si kampion i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC.

Britaniku shkatërroi rivalin e tij në një mënyrë që pakkush e kishte pritur pas barazimit në meçin e parë mes tyre në vitin 2018.Fitorja e Furyt erdhi me nokaut teknik, derisa ekipi i Wilderit hodhi peshqirin dhe britaniku u shpall kampioni i ri i botës.Ndërkohë, gjatë meçit Wilder u përgj*ak në vesh dhe në gojë.Përveç paraqitjes fantastike të Furyt, tifozëve iu ka rënë në sy edhe një episod mjaft i çuditshëm gjatë meçit. Gjatë meçit, Fury është parë duke lëpirë gj*akun e Wilderit, veprim i cili ka t ronditur tifozët.

VIDEO

FULL VIDEO