Aktori ua “ndërpret” fjalimet Albin Kurtit e Vjosa Osmanit në Prekaz (Video)

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani edhe sot kanë qëndruar në Prekaz, ku pas homazheve deshën të flasin për media por së pari u detyruan të dëgjojnë përformancën e një aktori.

Fillimisht ata u priten në kullën e Jasharajve dhe më pas vendosën kurora lulesh në shtëpinë ku ra heroikisht e gjithë familja Jashari.

Ndërsa, kur erdhi momenti për deklarata, ata fillimisht respektuan përformancën e aktorit, të cilën edhe e duartrokitën. Kurse, më pas vazhduan me fjalimet e tyre.

VIDEO: