Kurti pret nesër në Qeveri një delegacion me këshilltarë të Merkel dhe Macron

Shpërndaje

Një delegacion në përbërje me francezë dhe gjermanë do të qëndrojë nesër në Prishtinë.

Kryeministri Albin Kurti nga ora 09:00 do ta pres në zyrën e tij këtë delegacion franko-gjerman me këshilltarë të Kancelares Angela Merkel dhe Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, njofton Zyra e Kryeministrit, transmeton Klan Kosova.

Këta këshilltarë janë Jan Hecker dhe Emmanuel Bonne.