Zaev premton: Në mandatin e ardhshëm rrogën minimale do ta bëjmë 300euro, mesataren 600euro

Shpërndaje

Kreu i Lidhjes Social Demokrate duke prezantuar programin për Qeverisjen e ardhshme ka premtuar rritje të reja të rrogave. Ish kryeministri Zaev ka thënë se nëse për dy vite e gjysmë ka arritur rritje rekorde të rrogave, në mandatin e ardhshëm do të angazhohet dhe do të punojë që rroga minimale në vend të jetë 300 euro kurse mesatarja 600 euro. Zaev përpos kësaj ka thënë se do të rritjen e pensioneve.