Fillojnë reshjet e borës në këtë qytet të Kosovës

Shpërndaje

Në orët e mbrëmjes kanë filluar reshjet e borë në Restelicë të Dragashit.

Meteo Kosova ka parashikuar që nesër në Kosovë pritet që të ketë reshje bore.

Sipas Meteo Kosova, në ultësira të caktuara të Kosovës pritet që nesër të bie borë, teksa është paralajmëruar se në viset malore, trashësia e borës mund të arrijë mbi 20 centimetra.

Temperaturat do të sillen në mes të 2 dhe 8 gradë celsiu

Ndërkaq në mbrëmje sot kanë filluar reshjet e borës në Restelicë të Dragashit.