E çuditshme: Kujtuan se po luanin kundër vajzave, por në fund portieri doli burrë

Shpërndaje

Një rast tepër i çuditshëm ka ndodhur në ka ndodhur në ndeshjen mes femrave të kombëtares së Jordanit dhe Iranit.

Por, kur erdhi puna tek gjuajtja e penalltive lojtaret kuptuan se në portën e Iranit po mbronte një burrë.

Ato e kuptuan tek pasi atij i ra shamia nga koka.

Menjëherë pas ndeshjes, Federata e Futbollit të Jordanisë iu ankua FIFA-s duke kërkuar prej këtij organizmi që të hetojë dhe të marrë masa ndaj iranianëve për shkelje të rregullave me të dyja këmbët.