Berisha: Situatë çnjerëzore në burgun famkeq të Idrizovës

Shpërndaje

Sali Berisha ka pranuar një letër nga i një burgosur në burgun e Idrizovës.

Ja postimi i Sali Berishës:

Situate çnjerezore ne burgun famkeq te Idrizoves.

Keqtrajtime shtazore, tortura te shumellojta fizike e psikolgjike.

Te burgosurit me semundje te renda lihen pa mjekim!

Ju bej thirrje deputeteve te parlamentit te Maqedonise se Veriut, avokatit te popullit, Komisionit kunder Tortures te KE, Komisionit te te Drejtave te Njeriut te OKB dhe te Parlamentit Europian te ushtrojne kontroll te rrepte mbi kete institucion famzi dhe te vendosin para pergjegjesise te gjithe zyrtaret pergjegjes per situaten dramatike te te drejtave te te burgosurve aty.

Lexoni denoncimin e te burgosurit dixhital! sb

Pershendetje jemi disa te rinj ne Burgun famkeq te Idrizoves(shkup-maqedoni) ju lutem ju bej thirrje qe te veproni ju, jan duke na marr shendetin, kemi frik te ankohemi neper gardian sepse ngelen tu na dhen paracetamola e hapne gjumi(diazepam) rast konkret sot nje vella i joni ka nderruar jet i semur prej 3 muajsh me semundjen(kancer) te paraqitur nga doktoret ku dhe ketu i ishte nenshtruar nje operazioni kirurgjikal,shkaku i vdekjes nga mungesa e ilaceve mungesa e nencmimit te rracizmit me permbledhjen e fjalve na poshterrojn , ju lutem dua qe kete sms ta merrni per baz ta publikoni dhe fotot qe do jua dergoj ju lutem publikohini pa fytyr ju lutem te gjith shqipetarve te ngrihen per vellezerit e tyre e dim fakti qenjemi ketu nuk eshte nga e mira por cdo gje per te sakrifikuar per me pas nje kafshat buk.