Kryetari i “Lëvizjes Besa”, Bilall Kasami tregon pse dolën nga qeveria (Video)

Shpërndaje

Bilal Kasami, kryetari i Lëvizjes “Besa” dhe kryetar i Komunës së Tetovës ka treguar në emisionin “Ballkan” në ABC përballë gazetares Linda Karadaku, pse dolën nga qeveria duke prishur koalicionin qeverisës të drejtuar nga kryeministri aktual Zoran Zaev.

Kasami deklaroi se BDI kontestoi pa të drejtë rezultatin ku “Besa” kishte dalë fituese e votës së qytetarëve. Ai tha se i kishin vënë ultimatum Zaev që nëse BDI nuk tërheq ankesën do tërhiqen nga qeveria, dhe kështu ndodhi.