Mbledhja e Këshillit Kombëtar/ Basha: PD peng i askujt! Berisha nuk ka shans të kërcënojë demokratët në shtëpinë e tyre

Shpërndaje

Kryetari i PD Lulzim Basha ka dalë me një mesazh ndërsa pritet të nisë mbledhja e Këshillit Kombëtar në orën15.

“Askush, perfshire Sali Berishen, nuk do te kete shansin te kercenoje demokratet ne shtepine e tyre. PD qe u themelua si shtepia e lirise, nuk do te shndrrohet ne bunker per askend, as sot as kurre”, thotë Basha në mesazhin e tij.

Mesazhi i Bashës

Te nderuar anetare te Keshillit Kombetar,
Sot Keshilli Kombetar mblidhet ne ora 15:00 per te marre vendime te rendesishme per te ardhmen e Partise Demokratike. PD nuk do te mbahet peng dhe nuk do te terhiqet zvarre nga askush! As nga ai qe sot po rrezikon te ardhmen e demokrateve per interesin e tij personal, ne lufte te hapur me SHBA. Askush, perfshire Sali Berishen, nuk do te kete shansin te kercenoje demokratet ne shtepine e tyre. PD qe u themelua si shtepia e lirise, nuk do te shndrrohet ne bunker per askend, as sot as kurre. Ne do vazhdojme te cliruar dhe te vendosur betejen tone kunder regjimit te Edi Rames per ta sjelle ne pushtet Partine Demokratike, qe eshte shpresa e vetme e shqiptareve per te ardhmen dhe per ndryshim!

Kryetari i Partise Demokratike
Lulzim Basha