Ministri i Mbrojtjes së Turqisë bën homazhe pranë varrit të Adem Jasharit

Shpërndaje

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Republikës së Turqisë Hulusi Akar, të mërkurën ka bërë homazhe te varri i komandantit Adem Jashari.

E bashkë me të ishte edhe homologu i tij kosovar Armend Mehaj, i cili përmes një postimi në Facebook, tha se është një emocion i veçantë kur nga miqtë e Kosovës nderohet sakrifica historike e kombit.

“Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Republikës së Turqisë, Hulusi Akar, bënë nderime pranë Varrit tê Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Jasharajve Heroik në Prekaz. Emocion i veçantë kur nderohet nga miqtë tanë, sakrifica historike e Kombit tonë Liridashës, pikërisht në Sheshin e Lavdisë madhështore të Jasharajve Legjendar. Ju faleminderit miku ynë, Ministër Akar!”, ka shkruar Mehaj në Facebook.