Pamje nga aksidenti në magjistralen Pejë-Prishtinë ku mbetën të vdekur dy persona

Shpërndaje

Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku në magjistralen Pejë-Prishtinë, përkatësisht në komunën e Klinës.

Lajmin për albazone.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rreth orës 18:25, policia është njoftuar për një aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë. Në aksident janë përfshirë një kamion dhe një veturë. Si pasojë e aksidentit, dy persona të lënduar që janë nisur për në Spitalin Rajonal në Pejë, kanë arritur në spital fatkeqësisht pa shenja jete”, ka thënë Gashi.

Shih më poshtë fotografi nga vendi i ngjarjes: