Pendarovski për vizitë zyrtare në Kosovë (Video)

Shpërndaje

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur një vizitë zyrtare në Kosovë, ku pritet me nga homologja e tijë Vjosa Osmani.

Postimi nga Pendarovski:

🇲🇰 dhe 🇽🇰 kanë qëllime të përbashkëta strategjike në politikën e jashtme. Maqedonia e Veriut i mbështet aspiratat euroatlantike të Kosovës dhe jemi në dispozicion t’i tregojmë përvojat tona, si në rrugën drejt BE-së, ashtu edhe në lidhje me aspiratat për integrim në NATO.

Anëtarësimi në këto dy organizata nënkupton stabilizim dhe prosperitet të mëtejshëm për rajonin.