Rasti “Monstra” – Prezantohen prova të reja, familjarët kërkojn hetim ndërkombëtar

Shpërndaje

Sot para mediave është paraqitur familjari i të dënuarve në rastin “Monstra” Bedri Ajdari, i cili ka prezantuar prova të reja për këtë rast, shkruan Alsat.

Ai u ka bërë thirrje presidentit Pendarovski dhe ministrit të Drejtësisë Mariçiq, që t’i marin parasysh këto dhe të hetohet ky rast nga ndërkombëtarët.

“Jam këtu të prezantoj provat e reja dhe të kërkojë hetim ndërkombëtar dhe t’i dërgoj mesazh presidentit Pendarovski dhe ministrit të drejtësisë Bojan Mariçiq”, tha Ajdari duke cituar letrën Fejzi Haziri.

VIDEO